15 Αυγ 2023

Μιχάλη για ΣΕΝΑ αυτή η ΑΕΚαρα!Η ΑΕΚ μέσα στο άντρο των Ναζιστών της Ντινάμο Ζάγκρεμπ κέρδισε 1-2

Η ΑΕΚ με μία αντρίκεια και επική εμφάνιση κέρδισε 1-2 στο Ζάγκρεμπ και το Σάββατο περιμένει στην… καυτή Νέα Φιλαδέλφεια για να «τελειώσει» την Ντινάμο και να περάσει στα πλέι οφ του Champions League.

Και έκανε αυτό που είπε ο Ματίας Αλμέιδα: Επαιξε για τη μνήμη του Μιχάλη και την Ιστορία της ΑΕΚ κόντρα στους Ναζιστές!

Η Ένωση έκανε ένα πολύ καλό δεύτερο ημίχρονο και… ισοφάρισε την πολύ μέτρια εικόνα της στο α’ 45λεπτο, ενώ στο τέλος πήρε το διπλό με τον Γαλανόπουλο!

Η έλλειψη ρυθμού της έκανε κακό στο πρώτο 45λεπτο και τα κενά σε άμυνα και άξονα, έδωσαν δικαιώματα με την Ντινάμο να σκοράρει στο 39′ με τρομερή εκτέλεση φάουλ του Μπούλατ. Στην επανάληψη με κορυφαίο τον Τσούμπερ και τον Γιόνσον και κέρβερο τον Στάνκοβιτς η ΑΕΚ ισοφάρισε στο 59′ και στο 90′ ο Γαλανόπουλος… καθάρισε τους Κροάτες με ένα τρομερό γκολ!

Η ρεβάνς το Σάββατο στη Νέα Φιλαδέλφεια στις 21:45 σε ένα κατάμεστο γήπεδο, με ένα σκοπό. Την πρόκριση κόντρα στους Ναζιστές της Ντινάμο!